Rodzaje okularów

Okulary korekcyjne dla kierowców

Jesteś zawodowym kierowcą albo dużą część dnia spędzasz za kółkiem? Na pewno wiesz jak ważne jest wyraźne i dobre widzenie podczas jazdy. Jeśli masz wadę wzroku możesz również pomyśleć o poprawie swojego widzenia podczas kierowania. Okulary korekcyjne dla kierowców Ci w tym pomogą!

okulary dla kierowców okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne dla kierowców

Wybierając okulary na co dzień większość z nas skupia się na kształcie i kolorze oprawki lub na cenie szkieł okularowych. Oczywiście te rzeczy są ważne, ale równie ważne jest dobranie okularów pod swój styl życia. W przypadku okularów dla kierowców warto zorientować się w temacie soczewek okularowych oraz ich powłokach. Dzięki nim ułatwisz sobie codzienne czynności, w tym właśnie jazdę samochodem. Najbardziej przydatne w okularach dla kierowców powłoki to antyrefleks, fotochrom oraz barwienie. Każda z nich cechuje się innym działaniem dlatego warto poznać ich opis.

Antyrefleks

Ta powłoka jest większości okularników znana ponieważ stała się praktycznie standardem w soczewkach okularowych. Jest to powłoka, która skutecznie radzi sobie z wszelkimi odblaskami oraz przepuszcza więcej światła. Co to oznacza w praktyce? Widzisz lepiej, wyraźniej i ostrzej. Dodatkowo powłoka antyrefleksyjna zapobiega drobnym zarysowaniom. Antyrefleks najczęściej przybiera lekko zielony kolor – poświatę. Nie musisz się tym martwić ponieważ widzi ją tylko osoba patrząca na Ciebie i tylko pod niektórymi kątami.

Fotochrom

Powłoka fotochromatyczna dopiero zyskuje swoją właściwą sławę. Wiele osób zaczyna ją doceniać w różnych codziennych sytuacjach. Okulary z fotochromem inteligentnie dopasowują się do promieni UV. Oznacza to, że szkła zmieniają swoją barwę – przyciemniają się pod wpływem promieniowania UV. Dzięki temu, gdy zajdzie potrzeba Twoje okulary będą chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Gdy tej potrzeby nie będzie to szkła pozostaną bezbarwne. Jednak co istotne, będąc kierowcą w samochodzie, który w szybie ma filtry UV może zdarzyć się tak, że okulary nie będą się przyciemniać.

Barwienie

Istnieje również alternatywa do fotochromu. Jest nią barwienie soczewek okularowych. Na czym to polega? W okularach montowane są normalne korekcyjne szkła z tą różnicą, że są one zabarwione na jakiś kolor. Dzięki temu, czy świeci słońce, czy nie szkła są na stałe zabarwione i cały czas chronią Twój wzrok. Barwienie zazwyczaj występuje w kolorze szarym, zielonym i brązowym. Tym sposobem możesz uzyskać ciekawy wygląd okularów, a przy okazji dbasz o ochronę swoich oczu. Zyskujesz także funkcjonalność ponieważ są to okulary 2w1! Równocześnie korygujesz swój wzrok oraz chronisz go przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Gdzie można kupić okulary dla kierowców?

Okulary korekcyjne dla kierowców z wyżej wymienionymi powłokami możesz dostać w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży okularów. Oprócz setek oprawek oraz szkieł dobrej jakości otrzymasz świetne ceny oraz szybką realizację. Takim sklepem jest na przykład wokularach.pl. Po wybraniu wymarzonych oprawek możesz sprawnie przejść do dobrania szkieł. W ten sposób swoje okulary możesz mieć już na drugi dzień!