Ciekawostki,  Porady

Powłoki na okularach – jakie są dostępne rodzaje?

Okulary korekcyjne zapewniają ostrość widzenia, a do tego skutecznie korygują wadę wzroku. Jednak to rozwiązanie może Ci zapewnić jeszcze większą wygodę, jeśli będziesz wiedział, jakie rodzaje szkieł korekcyjnych radzą sobie z promieniami słonecznymi, refleksami, czy nawet z niebieskim światłem. Dlatego przekonaj się, jaka powłoka uprzyjemni Ci korzystanie z okularów i jakie powłoki na okularach są najpopularniejsze.

powłoki na okularach okulary korekcyjne

Powłoki na okularach – najpopularniejsze rodzaje

Tak naprawdę masz do wyboru całkiem sporo powłok uszlachetniających, które znacznie zwiększają użyteczność okularów – bez względu na pogodę, temperaturę, oświetlenie lub rodzaj powierzchni, na jaką patrzysz. Niektóre z tych warstw ułatwiają utrzymanie czystości, a znowu inne mają realny wpływ na kondycję oczu. Dlatego tak istotne jest to, żebyś dopasował te powłoki na okularach do indywidualnych potrzeb, a szybko przekonasz się, jak wygodne potrafią być okulary korekcyjne. Zatem poznaj najchętniej stosowane warstwy uszlachetniające!

Okulary z powłoką antyrefleksyjną

Bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem są powłoki antyrefleksyjne. Rodzaje czasem wpływają na większy komfort lub ułatwiają korzystanie ze szkieł, ale warstwa antyrefleksyjna ma jeszcze szersze zastosowanie. Poza tym stanowi wręcz standard, więc wiele nowoczesnych okularów ma już powłoki antyrefleksyjne. Czym się wyróżnia ta warstwa? Przede wszystkim chroni przed refleksami świetlnymi, które bywają tak uciążliwe podczas nauki, wykonywania codziennych obowiązków, czy jazdy samochodem. Dodatkowo antyrefleks likwiduje problem związany z nawracającym bólem głowy oraz uczuciem zmęczenia wzroku. Zamiast tego otrzymujesz idealnie przejrzystą powierzchnię – bez nadmiernego wysilania wzroku.

Warto zaznaczyć, że okulary z powłoką antyrefleksyjną wyróżniają się większą trwałością, ponieważ ta warstwa dodatkowo ma właściwości utwardzające. W ten sposób ogranicza ryzyko wystąpienia zarysowań na powierzchni soczewek. Zauważ też, że tę powłokę możesz łączyć z innymi warstwami uszlachetniającymi, co jeszcze bardziej zwiększy użyteczność okularów korekcyjnych.

Okulary fotochromowe

Interesują Cię szkła do okularów, które jeszcze skuteczniej ochronią oczy przed promieniami UV? W tym przypadku sprawdzą się nie tylko soczewki antyrefleksyjne, ale przede wszystkim okulary fotochromowe. Takie modele ciągle zyskują popularność – szczególnie wśród osób o wrażliwych oczach. Poza tym pozwalają zapomnieć o łzawieniu oczu, ponieważ te okulary są na tyle inteligentne, że same zmieniają swoje zabarwienie w zależności od tego czy przebywasz na zewnątrz lub znajdujesz się w pomieszczeniu. Dodatkowo te rodzaje szkieł to opcja dla osób, poszukujących wygody. W końcu doskonale łączą funkcje klasycznych modeli korekcyjnych z tymi przeciwsłonecznymi.

Warstwa oleofobowa

Warto zaznaczyć, że powłoka oleofobowa w znaczący sposób ułatwia korzystanie z okularów, a do tego zwiększa Twój komfort. W końcu z jej pomocą jeszcze szybciej pozbędziesz się zabrudzeń. Dzieje się tak dlatego, że powłoka sprawia, iż brud, a szczególnie tłuszcz, nie rozmazują się na całej powierzchni szkieł. Zamiast tego skupiają się w drobinki, co ułatwia ich usunięcie. Choć warstwa oleofobowa ma szerokie zastosowanie, to przede wszystkim jej właściwości uaktywniają się, gdy chodzi o tłuszcz, nadmiar sebum oraz odciski palców.

Powłoka hydrofobowa

Masz dość zamazanego obrazu po wyjściu na mróz lub wejściu do pomieszczenia? Hydrofobowa powłoka może Ci pomóc w likwidacji tego problemu, ponieważ wygładza powierzchnię szkieł, a dzięki temu woda nie osiada na nich. Ułatwia to również ich czyszczenia, a przede wszystkim znacznie zwiększa komfort podczas korzystania z nich. Warto również zaznaczyć, że woda dużo szybciej odparowuje ze szkieł, jeśli została dodana powłoka hydrofobowa. Okulary wtedy są wygodne w noszeniu przez cały rok – nawet gdy masz ubraną maseczkę ochronną.

Powłoka Blue

Często korzystasz z urządzeń elektronicznych, a może pracujesz przy komputerze? Zatem przydadzą Ci się nie tylko kompletne okulary do komputera z antyrefleksem, ale przede wszystkim modele z warstwą Blue. Te warianty mają specjalne powłoki, chroniące przed szkodliwymi niebieskimi promieniami. Dzięki temu nie przedostają się do oczu, więc nie musisz obawiać się nadmiernego wysuszania ich powierzchni bądź uporczywego łzawienia z oczu. W innym artykule możesz przeczytać jak światło niebieskie wpływa na na nasz wzrok.

Pamiętaj o tym, że czasem nie jest wystarczająca sama powłoka antyrefleksyjna. Okulary do pracy właśnie z tego powodu powinny mieć też warstwę Blue, a w ten sposób zadbasz o kondycję swoich oczu, zapomnisz o zmęczeniu i zyskasz lepszą widoczność. Po prostu z taką powłoką obraz staje się neutralny – lekko beżowy, co jest duże przyjemniejsze dla wzroku.

Jeśli szukasz dobrych okularów z dużym wyborem powłok okularowych to koniecznie zajrzyj do wokularach.pl

Możliwość komentowania Powłoki na okularach – jakie są dostępne rodzaje? została wyłączona