Rodzaje okularów

Antyrefleks – co to?

Tak samo jak rodzajów oprawek okularowych jest dużo, tak wybór szkieł do nich jest spory. Specjaliści często zachęcają, by szkła w okularach były wzbogacone o antyrefleks. Dlatego już dziś dowiedz się czym jest antyrefleks, czy ma on jakieś odmiany i kolory.

Co to jest antyrefleks?

Antyrefleks to powłoka/warstwa uszlachetniająca szkła. Dzięki niej zwiększa się wartość użytkowa okularów. Co to oznacza? Antyrefleks ma za zadanie przepuszczać więcej światła przez soczewkę okularową. Dlatego wszelkie odblaski są zniwelowane. Co więcej antyrefleks poprawia kontrast widzenia i odwzorowanie barw. Dodatkowo chroni okulary przed drobnymi zarysowaniami.  Czyli w skrócie mówiąc antyrefleks pomaga nam widzieć jeszcze lepiej!

Czy antyrefleks ma jakiś kolor?

Często możesz zauważyć u innych, że szkła okularów przybierają delikatny kolor w zależności od kąta patrzenia. Ta poświata to zazwyczaj właśnie powłoka antyreflesyjna. Najczęściej przybiera ona zielony kolor. Jednak istnieje również bezbarwny antyrefleks i jest on nazywany achromatycznym.

Kto może nosić okulary z antyrefleksem?

Każdy może nosić okulary z antyrefleksem. Są one przydatne praktycznie w każdej sytuacji. Na przykład dla kierowców będą one zbawienne. Powłoka zapewni przejrzystość podczas jazdy po zmroku. Z kolei osoby pracujące w sztucznym oświetleniu dzięki powłoce antyrefleksyjnej sprawią swoim oczom ukojenie. Oczy nie będą tak bardzo zmęczone poprzez eliminację odbłysków. Po za tym antyrefleks sprawia, że okulary wyglądają estetyczniej. Również wpływa to pozytywnie na Twoje oczy, które wyglądają na bardziej przejrzyste w okularach. 

Co zrobić jeśli powłoka zostanie uszkodzona?

Wybierając szkła do okularów, czy tańsze, czy droższe to trzeba o nie dbać. Przede wszystkim gdy nie mamy okularów na nosie to niech będą one w etui, najlepiej z delikatną wyściółką. Dbajmy także o to żeby okulary nie zostały samodzielnie wrzucone do torebki np. z kluczami w torbie, pozostawione w aucie na słońcu albo pod poduszką jak to najczęściej bywa. Jeśli na co dzień dbasz o okulary to możesz pozwolić sobie na droższe szkła. Warto pamiętać również o odpowiednim czyszczeniu okularów. Tylko dobrze wyczyszczone szkła z antyrefleksem spełniają swoje zadanie. Jeśli akurat nie masz pod ręką płynu do czyszczenia okularów możesz spróbować domowego sposobu. Możesz umyć okulary wodą z płynem do mycia naczyń. Jednak gdy szkła z antyrefleksem zostaną porysowane lepiej wymienić je na nowe. 

Gdzie kupić okulary z antyrefleksem?

Okulary z antyrefleksem dostaniesz u optyka stacjonarnego lub w specjalistycznych sklepach internetowych. Zdecydowanie lepszą opcją chociażby dla naszego portfela będzie kupienie okularów przez Internet. W sklepach Internetowych sam decydujesz jakie szkła wybierasz i jakie będą miały powłoki, przy tym nie ruszając się z domu. Poza tym trafisz tam na szkła od przeróżnych producentów z dokładnym opisem. Dzięki temu nie musisz ograniczać się w wyborze do kilku szkieł. Ogromny wybór oprawek okularowych, a także szkieł korekcyjnych z antyrefleksem dostaniesz na www.wokularach.pl