Porady

Jakie okulary dla dziecka

Obawiasz się, że Twoje dziecko ma problem ze wzrokiem? Prawdopodobnie będzie musiało nosić okulary? W tej sytuacji warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas kupna okularów. Przede wszystkim dobrze jest się zorientować jakie okulary dla dziecka będą odpowiednie. 

jakie okulary dla dziecka dziecko w okularach czyta ksiazke

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci to trudny temat szczególnie dla rodzica, który musi przekonać dziecko do ich noszenia. Dzieci zazwyczaj są oporne na noszenie okularów lub po prostu szybko je niszczą – zwykle podczas zabawy, czy w szkole. Okulary wśród dzieci to często również powód do wyśmiewania przez rówieśników. Dlatego warto wytłumaczyć dziecku, że okulary to nie powód do wstydu. 

Przede wszystkim przygodę z okularami należy zacząć od badania wzroku i określenia wady. Następnie udać się do optyka stacjonarnego lub internetowego w celu wybrania odpowiednich okularów. Warto w tym momencie pozwolić dziecku na wybór okularów ponieważ ułatwi mu to oswojenie się z nową sytuacją. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich szkieł korekcyjnych dostosowanych do wady wzroku.

Oprawki dla dzieci – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Dzieci najczęściej narzekają, że okulary są niewygodne, spadają, czy są za ciężkie. Dlatego warto zadbać o komfort dziecka w okularach, by czuło się w nich dobrze. W tym celu należy zwrócić uwagę przy kupnie na kilka istotnych rzeczy, by ten komfort mu zapewnić. 

Szkła okularowe

Przede wszystkim szkła nie powinny być bardzo grube, a co za tym idzie ciężkie. Może to skutecznie zniechęcić dziecko do noszenia okularów. Dlatego, jeśli dziecko ma dużą wadę wzroku warto wybrać większy indeks soczewki. Dzięki temu szkła będą o wiele cieńsze i lżejsze.

Oprawki 

Przy wyborze odpowiednich oprawek warto pochylić się nad ich wagą oraz konstrukcją. Co ważne w przypadku okularów dla dzieci warto, by oprawki były dobrze dogięte – przylegały do nosa i boków twarzy. Tym sposobem unikniesz przypadkowego zsunięcia się okularów, np. podczas zabawy.

Jakość oprawek

Warto wybrać dobre jakościowo oprawki, które są wykonane z wytrzymałych tworzyw. W przypadku dzieci wada wzroku może szybko się zmieniać, a wtedy wystarczy na bieżąco wymieniać szkła. Unikniesz tym sposobem kupowania za każdym razem pełnych okularów.

Wygląd oprawki

Przy kupnie okularów należy jak najbardziej uwzględnić zdanie dziecka w kwestii wyglądu. To przede wszystkim dziecko będzie je nosić i to jemu muszą się podobać okulary. Tym sposobem dziecko szybciej zaakceptuje ten fakt.

Dziecko w okularach

Noszenie okularów jest całkowitą nowością dla dziecka. Dlatego warto je wspierać i tłumaczyć dlaczego musi je nosić, gdy będzie się opierać. Dobrze jest również pokazać dziecku jak dbać o okulary, by ich szybko nie zniszczyło. 

A jakie okulary wybrać dla dziecka? Na rynku istnieje wiele firm oferujących ten typ oprawek. Jedną z najpopularniejszych jest marka Ray-Ban. W sklepach internetowych znajdziesz też inne popularne marki takie jak, np. Polaroid. By się upewnić, że okulary są dobrej jakości warto poczytać opinie innych użytkowników.  

Gdzie kupić okulary dla dziecka

Okulary dla dziecka to z pewnością nieoczekiwany wydatek. Jednak można w tej sytuacji sprytnie oszczędzić. Wystarczy, że okulary dla dziecka kupisz wraz ze szkłami w sklepie internetowym. Tym sposobem zyskujesz o wiele większy wybór niż u stacjonarnego optyka oraz korzystniejsze ceny. Co więcej w sklepie online kupisz pełne okulary wraz ze szkłami. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Firma wykona okulary i wyśle je w dogodny dla Ciebie sposób. Jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych zajmujących się branżą optyczną jest sklep wokularach.pl. Znajdziesz tam spory wybór okularów dla dzieci w atrakcyjnych cenach.