Ciekawostki

Czy okulary zerówki chronią wzrok?

Zastanawiasz się czy okulary zerówki chronią wzrok? Rozważasz ich zakup? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Dowiesz się również jak chronić swój wzrok za pomocą okularów o mocy zero i  czy warto je kupić. 

kobieta przy komputerze okulary zerówki chronią wzrok okulary do komputera

Okulary zerówki

Wielu ludzi poszukuje odpowiedzi na pytanie „czy okulary zerówki chronią wzrok?”. Spieszymy z odpowiedzią. Otóż okulary zerówki nie chronią wzroku. Jednak istnieje sposób, by tak się stało. Możesz zdecydować się na okulary zerówki z powłokami uszlachetniającymi szkła okularowe. Co to oznacza? Istnieje kilka specjalnych powłok, za pomocą których Twój wzrok może być chroniony w różnych sytuacjach. Jedną z takich powłok jest antyrefleks, który stosowany jest, np. w okularach do komputera. 

Okulary do komputera

Okulary do pracy przy komputerze to ostatnio popularny temat. Głównym zadaniem tych okularów jest odbijanie światła niebieskiego pochodzącego z ekranów, np. laptopa, czy telewizora. Światło, które emitują monitory męczy nasze oczy. Przez to często po odejściu od komputera możemy odczuć ból głowy oraz suchość i pieczenie oczu. By się przed tym uchronić można zainwestować właśnie w okulary do komputera. Dzięki nim oczy nie będą się tak szybko męczyć ponieważ szkła w większości odbiją światło niebieskie. Dlatego często mówi się o nich „okulary odbijające niebieskie światło”.

Okulary zerówki z antyrefleksem

Okulary do komputera mają specjalne powłoki odbijające światło. Jedną z powłok jest właśnie antyrefleks. Możesz się spotkać z nazwą „okulary antyrefleksyjne” jest to błędna nazwa tych okularów, jednak potocznie używana. Za pomocą tej powłoki większość świateł, które normalnie docierają do oka są odbijane od szkieł okularowych. Dzięki temu nie tylko zyskujesz ochronę swojego wzroku, ale także lepiej i ostrzej widzisz. 

Okulary do komputera damskie

Na ten moment nie ma problemu, by znaleźć i kupić okulary do komputera. Wystarczy, że w sklepie internetowym wybierzesz dowolne oprawki damskie i dobierzesz do nich szkła. W każdym sklepie szkła mogą się inaczej nazywać. W jednym znajdziesz je pod nazwą BLUE, a w innym ochrona przed niebieskim światłem. Damskich okularów do komputera będzie dokładnie tyle ile oprawek damskich w sklepie. 

Okulary do komputera męskie

Sytuacja wygląda tu dokładnie tak jak w przypadku damskich okularów do komputera. Wystarczy, że wybierzesz dowolne męskie oprawki i dobierzesz do nich szkła z antyrefleksem. Obecnie w sklepach internetowych możesz znaleźć nawet kilkaset oprawek męskich. 

Okulary do komputera czy warto?

Zastanawiasz się czy kupić okulary ochronne do komputera? Jeśli spędzasz dużo czasu przed ekranami lub Twoja praca na tym polega to warto kupić okulary do komputera. Dzięki temu zyskasz dodatkową ochronę swojego wzroku. Co więcej skutki zmęczenia oczu zostaną zniwelowane. W efekcie finalnym praca przy ekranach emitujących światło niebieskie nie będzie sprawiała problemu Twoim oczom. 

Gdzie kupić okulary zerówki

Zdecydowanie największą ofertę okularów zerówek i okularów do komputera znajdziesz w sklepach internetowych. Bez problemu możesz tam kupić same oprawki, jak i te ze szkłami do komputera. Dodatkowym plusem na pewno będzie ich cena. Okulary zerówki z antyrefleksem możesz kupić w naprawdę przystępnej cenie. Co ważne, unikaj portali aukcyjnych, czy marketów, w których oferują okulary do komputera. W tego typu miejscach nie zawsze masz pewność, czy kupujesz prawdziwe okulary zerówki z antyrefleksem. Najlepszym miejscem do kupna okularów zerówek jest optyk stacjonarny lub internetowy, np. wokularach.pl