Rodzaje okularów,  Trendy

Okulary fashion – co to jest?

Czy spotkałaś się ostatnio ze zdjęciami modowymi na Instagramie, w których królowały okulary? Być może widziałaś trend, który utrzymuje się od kilku lat, a obecnie widocznie przyspieszył. Tym trendem są okulary fashion! Dowiedz się więcej na ich temat!

Czym są okulary fashion?

Oprawki typu fashion to nic innego niż tzw. zerówki, czyli okulary bez mocy. Może je nosić praktycznie każdy. Zyskały swoją popularność poprzez modny design, który świetnie potrafi dopełnić stylizację. Po za tym dzięki okularom możemy skutecznie zmienić swój wizerunek. Dzięki niektórym oprawkom możemy uzyskać efekt, np. odmłodzenia. Wiele osób zakłada zerówki, by wyglądać poważniej, doroślej. Różne kształty oprawek mogą również uwydatnić atuty naszej twarzy, np. kości policzkowe. Można także bawić się kolorami oprawek, by podkreślić, np. kolor oczu. Wariantów jest wiele, dlatego okulary stały się wręcz dodatkiem do stylizacji takim jak biżuteria, zegarek, czy torebka.

Jakie okulary fashion są najmodniejsze?

Obecnie wyróżnia się kilka najmodniejszych modeli okularów, które często przewijają się na zdjęciach w mediach społecznościowych. Są to oprawki w kształtach i kolorach wywodzących się od najsławniejszych projektantów. Jeśli chodzi o kolory to królują przede wszystkim odcienie złota i srebra, klasyczna czerń oraz wersje transparentne. Co do kształtów to niezaprzeczalnym faworytem są okrągłe oprawki, nazywane często potterkami. Podbiły one serca większości sław. Na kolejnym miejscu są pilotki (aviatory) i okulary o kształtach geometrycznych. Co warto zaznaczyć większość z najpopularniejszych okularów w sieci to bardzo cienkie, metalowe oprawki. Jest to jeden z większych trendów 2020/21. 

Okrągłe oprawki

Delikatne, metalowe oprawki w kolorze złotym podbijają świat zdjęć i stylizacji. Pasują praktycznie do każdego ubioru, przez to że są delikatne i uniwersalne w odbiorze. Jednak nie wszystkim twarzom one pasują. Na tego typu kształt mogą zdecydować się osoby o dość wyraźnych rysach twarzy. Do tego mające trójkątną, kwadratową bądź prostokątną twarz. Osoby o okrągłej i owalnej twarzy tymi okularami tylko jeszcze bardziej optycznie zaokrąglą sobie twarz.

SIYU 3165 C8

Aviatory (pilotki)

Jeden z najpopularniejszych kształtów okularów znany od lat przez markę Ray-Ban. To właśnie ta marka zapoczątkowała ten świetny kształt okularów. Co więcej ten kształt pasuje większości twarzy! Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty też będziesz wyglądać w nich bosko!

Ray-Ban 6489 2501

Geometryczne oprawki

Okulary w kształcie, np.  hexagonu lub innych figur geometrycznych potrafią nieźle namieszać w stylizacji. Z pewnością odmienią Twój wygląd i sprawią, że Twoja twarz będzie przyciągać uwagę.

SENJA 24010 C4

Transparentne 

Najnowszy trend okularowy! Transparentne oprawki mimo swojego specyficznego koloru świetnie sprawdzają się w stylizacjach codziennych. Potrafią świetnie wydobyć detale na twarzy, przez co intryguje ona swoim obliczem. 

Wszystkie najmodniejsze okulary fashion znajedziesz na www.wokularach.pl

Michael Kors 4074 3050 Quintana