Kształt okularów

Najpopularniejsze kształty okularów

Wybierając okulary, czy to korekcyjne, czy przeciwsłoneczne pierwsze na co zwracamy uwagę to ich kształt. To od niego zależy jak będziemy wyglądać. Dlatego poznaj już teraz najpopularniejsze kształty okularów i dopasuj je do swojej twarzy!

Jakie są kształty okularów?

Gdy wybieramy okulary rzucają się w oczy ich różne kształty. Każdy z nich przez to, że jest inny to nie pasuje do wszystkich twarzy. Wśród kształtów okularów wyróżniamy 6 najpopularniejszych: prostokątne, okrągłe, kocie, owalne, aviatory i geometryczne. Oczywiście każdy rodzaj możemy przypisać do konkretnych kształtów twarzy.

Okulary prostokątne

Prostokątny kształt okularów jest najpopularniejszym wśród osób z wadą wzroku, zwłaszcza wśród mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ na rynku największy wybór oprawek jest właśnie w kategorii okularów prostokątnych. Również dlatego, że pasuje on prawie do każdego kształtu twarzy. Szczególnie do twarzy okrągłej i owalnej. Dzięki temu można zniwelować okrągłości i uwypuklić rysy twarzy.

Senja 22010 C4

Okulary okrągłe

Okrągłe oprawki od kilku lat są hitem i nie zanosi się by szybko się to zmieniło! Zwłaszcza jeśli oprawki są cienkie i metalowe. Co kojarzy się zazwyczaj ze słynnymi okularami Harrego Pottera. Dlatego wielu optyków oraz sklepów internetowych poszerzyło swoje oferty właśnie o ten kształt. Jednak również i do tego kształtu należy zwrócić uwagę na swoją twarz. Jeśli masz kwadratową twarz lub wyróżniają Cię mocne rysy to te oprawki są właśnie dla Ciebie! Dzięki temu Twoja twarz będzie wyglądała na łagodniejszą i młodszą. 

Senja 23083 C1

Okulary kocie

Kocie oprawy wybierają najczęściej osoby pewne siebie i zdecydowane. Dlatego, że kształt sam w sobie jest dość odważny i potrafi na każdej twarzy zrobić inne wrażenie. Przede wszystkim osoby o trójkątnej, okrągłej i owalnej twarzy mogą śmiało się na nie zdecydować. Koci kształt wydobywa rysy twarzy i nadaje twarzy nowy wymiar. 

Senja 21006 C1

Okulary owalne

Owalne oprawki zazwyczaj są węższe niż pozostałe. Trzeba mieć to na uwadze przy ich wyborze ponieważ może to wpłynąć na pole widzenia. Ten kształt świetnie sprawdzi się przy kwadratowych twarzach. Sprawi, że Twoja twarz będzie wydawała się mniejsza, łagodniejsza i bardziej przyjazna dzięki optycznemu zniwelowaniu ostrych rys twarzy. 

Dior 3285 05L

Okulary pilotki (aviator)

Ten kształt niezaprzeczalnie kojarzy się z marką Ray-Ban. To właśnie od nich wziął się cały zamysł okularów o nazwie Aviator. Obecnie bardzo popularne wydanie tego kształtu jest w cienkich, metalowych oprawach. Pasuje on zarówno do twarzy kwadratowej, jak i trójkątnej. Jeśli wybierzesz cienkie i jasne oprawki w tym kształcie możesz uzyskać lekki efekt odmłodzenia. 

Ray-Ban 6489 3094

Okulary geometryczne

Jest to najbardziej specyficzny kształt okularów. Przez to, że oprawki przybierają kształty, np. hexagonu, czy są bardzo kanciaste to nie można przypisać ich do konkretnego typu twarzy. Przy tych okularach należy kierować się po prostu wyglądem. Jeśli przymierzając geometryczne oprawki czujesz się w nich dobrze i tak samo dobrze w nich wyglądasz to są one dla Ciebie. 

Bogaty wybór kształtów okularów znajdziesz na www.wokularach.pl

Vogue Eyewear 4094 323