Kształt okularów,  Porady

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Szykujesz się do zakupu okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych i nie masz pojęcia jakie okulary będą do Ciebie pasować? Poznaj tajniki dobierania okularów pod kątem kształtu Twojej twarzy.

Przede wszystkim jeśli masz zamiar kupić okulary to odwiedź koniecznie sklepy internetowe oferujące sprzedaż okularów. W takich sklepach zazwyczaj za pomocą specjalnych filtrów możesz sprecyzować swoje poszukiwania do danego kształtu oprawek. Tym sposobem zaoszczędzisz czas! Dowiedz się już teraz jak dobrać okulary do kształtu twarzy.

Okrągła twarz

Głównym zadaniem okularów przy okrągłej twarzy jest jej wyszczuplenie i wyciągnięcie. Osoby posiadające taką twarz zazwyczaj mają bardzo delikatne rysy oraz młodzieńczy wygląd. Zatem dobieranie oprawek, które są przeciwnym kształtem do okrągłej twarzy będzie świetnym pomysłem! Wszystkie okulary o kwadratowych, prostokątnych, owalnych czy kocich kształtach optycznie odwrócą uwagę od okrągłej twarzy i wydobędą jej rysy. Założenie bardziej prostokątnych lub kocich okularów nada Twojej twarzy zdecydowanego charakteru.

Owalna twarz

Osoby posiadające owalną twarz są wielkimi szczęściarzami! Praktycznie każdy kształt oprawek im pasuje. Prostokątne, okrągłe, aviatory, czy kocie we wszystkich będziesz wyglądać świetnie! Dlatego wybierając oprawki pod owalną twarz zwróć uwagę jedynie na kolor i wzór by był dobrze dobrany pod kolor Twoich włosów, oczu, czy garderoby.

Prostokątna twarz

Wybierając okulary dla prostokątnej twarzy zwróć uwagę na kształty, które optycznie wyrównają Twoje proporcje. To znaczy oprawki, które poszerzą trochę Twoją buzię oraz złagodzą jej kształt i ostre rysy. Zatem oprawki prostokątne, wayfarery i aviatory będą dla Ciebie. Staraj się unikać modeli o okrągłych kształtach, z cienkimi ramkami i bardzo kanciastych. Lepiej będą wyglądać delikatnie zaokrąglone ranty i masywne ramki.

Trójkątna twarz

Posiadacze trójkątnej twarzy mają wystarczająco ostre rysy i zdecydowany kształt by go mocno podkreślać. W tym przypadku delikatne zaznaczenie kształtu twarzy okularami lub wybranie zupełnego przeciwieństwa będzie strzałem w dziesiątkę. Modele o kocim kształcie i aviatory będą cudownie współgrać z tym typem twarzy. Lekkie i delikatne ramki, nawet te które mają prawie niewidoczny dół również świetnie sprawdzą się przy tej twarzy.

Kwadratowa twarz

Przy tym kształcie twarzy priorytetem będzie kompletne odwrócenie uwagi od kształtu twarzy i wybranie okularów o zupełnie odwrotnym kształcie. To oznacza, że okulary prostokątne, geometryczne, czy kocie odpadają ponieważ zaostrzą one jeszcze bardziej rysy twarzy. Lepiej sprawdzą się tutaj okulary okrągłe lub owalne oraz aviatory. Jeśli masz kwadratową twarz dobrą wiadomością będzie dla Ciebie fakt, że wzorzyste oprawki czy bardziej odważne kolory sprawdzą się u Ciebie idealnie. Zadzieje się tak ponieważ będą odwracać uwagę od ostrych kształtów żuchwy.

Podstawowa zasada doboru – okulary do kształtu twarzy

Jeśli wiesz już jaki jest dokładnie Twój kształt twarzy, ale nie jesteś w stanie zapamiętać, które dokładnie typy okularów Ci pasują, zapamiętaj jedną zasadę (przeciwieństwa) dobierania okularów do kształtu twarzy:

Ostry kształt twarzy – wybierz łagodne oprawki

Łagodny kształt twarzy – wybierz zdecydowane, geometryczne oprawki

Ogromny wybór oprawek do każdego kształtu twarzy znajdziesz na www.wokularach.pl