Ciekawostki

Okulary przeciwsłoneczne dla odważnych i oryginalnych osób

Jesteś szaloną i pewną siebie osobą? Zastanawiasz się jakie okulary przeciwsłoneczne podkreślą Twoje ciekawe stylizacje lub uzewnętrznią Twój oryginalny charakter? W tym artykule zobaczysz okulary, w których być może się zakochasz!

O czym warto pamiętać wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Na początku dobrze jest się zorientować na co zwracać uwagę podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych. Wygląd okularów jest ważny, ale nie należy zapominać o ich najważniejszym zastosowaniu – ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dlatego gdy wybierasz okulary przeciwsłoneczne zwróć uwagę, czy mają one filtr UV 400. Filtr o takiej wartości zapewni Ci 100% ochrony. Jeśli okulary towarzyszą Ci podczas jazdy samochodem warto wybrać te, które mają polaryzację. Takie okulary będą odbijać promienie słoneczne, więc zdobędziesz większy komfort patrzenia na drogę. Poza tym okulary z polaryzacją przydają się, gdy spędzasz dużo czasu w mocno nasłonecznionych miejscach. Pamiętaj również, że im większe szkła w okularach tym więcej okolic oczu zasłaniasz, a więc wzmacniasz swoją ochronę.  

Marki okularów przeciwsłonecznych warte zobaczenia

Niektóre marki stawiają na stonowane i uniwersalne modele. Takie okulary przeciwsłoneczne pasują praktycznie każdemu. Jednak kilka znanych marek nie boi się wprowadzać co raz to bardziej szalonych modeli. Są to okulary w kształtach, wzorach i kolorach tak kreatywnych, że odważne osoby na pewno je pokochają!

Okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana

Marka Dolce&Gabbana ma jedne z bardziej barwnych okularów przeciwsłonecznych. Kolorowe, wzorzyste ramki, czy ciekawe kształty to cechy charakterystyczne tej marki. Osoby, które lubią podkreślić swoją modną stylizację ciekawym dodatkiem na pewno znajdą coś dla siebie. Jednak osoby, które na co dzień ubierają się w stonowane kolory mogą postawić na takie okulary by dodać stylizacji błysku. 

Dolce&Gabbana 2211 02/8H | Dolce&Gabbana 2226 01/8G | Dolce&Gabbana 6135 35746V | Dolce&Gabbana 6127 309433

Okulary przeciwsłoneczne Prada

Marka Prada kojarzy się większości z elegancją. Jednak ma w swojej ofercie również bardziej awangardowe okulary przeciwsłoneczne. Osoby, które lubią uniwersalne modele, ale ze szczyptą szaleństwa znajdą tutaj coś dla siebie. Geometryczne kształty lub modny wzór szylkretowy na to stawia marka Prada. 

Prada 16RS 2AU4M0 | Prada 01VS UF33-D0 | Prada 01VS 3200-A7 | Prada 27NS 1AB3M1

Versace

Jeśli często spinasz włosy to ciekawym wyborem będą okulary marki Versace. Dlaczego? Ta marka bardzo lubi ozdobne lub grube zauszniki. Dlatego kiedy podepniesz włosy będzie je najbardziej widać. To sprawi, że dodasz swojej stylizacji smaku! Po za tym bardzo grube zauszniki są niespotykane w okularach.

Versace 4353 GB1/87 | Versace 4387 GBa/87 | Versace 4307 GB1/87 | Versace 4281 GB1/13

Vogue Eyewear

Ta marka niezaprzeczalnie nadąża za najnowszymi trendami. Jednak wraca również do modeli okularów sprzed lat i odświeża je tak, by wyglądały bardziej nowocześnie. Okulary przeciwsłoneczne Vogue są dla osób, które nie boją się żywych, czy półtransparentnych kolorów. Również kształty często nawiązują do mody w stylu retro. Można zaryzykować stwierdzeniem, że marka Vogue idealnie wpisuje się w najnowsze modowe trendy.

Wszystkie te marki, przedstawione modele oraz wiele więcej znajdziesz na www.wokularach.pl

Vogue Eyewear 4166S 512284 | Vogue Eyewear 5237S 260580 | Vogue Eyewear 5235S 260520 | Vogue Eyewear 5166S W6565R