Porady

Okulary na prezent dla bliskiej osoby

Zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej Ci osoby? A może nadchodzi dzień babci i dziadka albo dzień matki i ojca? Pewnie zastanawiasz się co wybrać na prezent. Być  może dobrym pomysłem będą właśnie okulary.

Dlaczego warto wybrać okulary na prezent?

Okulary na prezent dla bliskiej osoby to świetny pomysł! Każdy z nas w końcu zacznie się borykać z gorszym widzeniem, a co niektórzy już od najmłodszych lat mają problem ze wzrokiem. Dlatego okulary w końcu stają się ważnym elementem naszego życia. A co za tym idzie wiążą się z kosztami. Miło będzie odciążyć bliską osobę z tego wydatku, prawda? Poza tym prezentem mogą być również okulary przeciwsłoneczne. Warto wtedy postawić na porządne okulary z filtrem UV 400 lub z polaryzacją. Taki prezent posłuży przez kilka lat i zapewni najlepszą ochronę oczu.  Co więcej okulary to bardzo oryginalny i funkcjonalny prezent, którego Twój bliski na pewno się nie spodziewa. Kupując okulary, np. dziadkom pokażesz im również swoją troskę, a oni poczują się zaopiekowani.

Dla kogo okulary na prezent?

Okulary to dobry prezent na wiele okazji i dla wielu bliskich. Urodziny, imieniny, dzień matki, dzień dziadka to tylko kilka dobrych okazji w roku. Poza tym istnieją różne rodzaje okularów, które można dobrać do poszczególnych osób:

  • Mama i Tata – świetnym pomysłem dla rodziców mogą być oprawki korekcyjne lub okulary przeciwsłoneczne. Zwłaszcza jeśli Twoi rodzice jeżdżą często samochodem. Wtedy możesz pomyśleć również o okularach dla kierowców. Jeśli obawiasz się że nie trafisz z kształtem oprawek, kolorem itd. to zorientuj się w temacie voucher’ów prezentowych.
  • Babcia i Dziadek – dziadkowie potrzebują zazwyczaj okularów progresywnych, czyli korygujących starczowzroczność. Te okulary są dość drogie w zakupie dlatego warto odciążyć swoich bliskich z tego wydatku. Dobrym pomysłem jest również voucher na badanie wzroku. Dziadkowie z pewnością docenią taki prezent i poczują się zaopiekowani.  
  • Młoda osoba – jeśli Twoja bliska osoba nie ma problemu ze wzrokiem to nie znaczy, że nie możesz jej sprawić okularów. W takiej sytuacji ciekawym pomysłem mogą być okulary do komputera. Takie okulary maja specjalną powłokę, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim. Innym pomysłem mogą być okulary przeciwsłoneczne, które przydadzą się każdej osobie. Zwłaszcza, że młode osoby traktują okulary również jako dodatek do stylizacji. 

O czym warto pamiętać wybierając okulary?

Jest kilka istotnych rzeczy, o których warto pamiętać kupując okulary na prezent dla bliskiej osoby. Jest to o tyle ważne by trafić w gust i oczekiwania drugiej osoby. Zastosuj kilka z tych małych porad:

– zwróć uwagę na styl danej osoby i kolorystykę ubioru by trafić z kolorem oprawek,
– zasugeruj się kształtem poprzednich/obecnych okularów bliskiej osoby, by wybrać nowe,
– jeśli podejmiesz się wybrania oprawek samemu możesz poczytać o dobieraniu oprawek do kształtu twarzy, czy koloru włosów,
– jeśli boisz się że nie trafisz z kształtem i kolorem to zdecyduj się na voucher na okulary,
– okulary przeciwsłoneczne, okulary dla kierowców i okulary do komputera to zawsze funkcjonalny i oryginalny prezent,
– możesz również zadbać o bliską osobę kupując bon na badanie wzroku.

Duży wybór okularów oraz atrakcyjne ceny znajdziesz na www.wokularach.pl