Porady

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Każdy z nas powinien dbać o swój wzrok każdego dnia. W końcu oczu nie da się wymienić na nowe. Dlatego tak ważna jest chociażby ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Tu z pomocą przychodzą nam okulary przeciwsłoneczne. Jednak nie wszystkie zapewniają nam ochronę. Na ich jakość wpływa wiele czynników, jak chociażby miejsce w którym je kupujemy. W takim razie gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? 

gdzie kupic dobre okulary przeciwsłoneczne

Dobre okulary przeciwsłoneczne – jakie powinny być?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na ich specyfikację. Należy pamiętać, że zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dlatego dobre okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać kilka elementów, które zadbają o nasze oczy. 

Kategoria filtra UV

Istnieje 5 kategorii filtrów UV (0-4). Każda kategoria określa na jaki stopień promieniowania UV się nadaje. Dokładne znaczenie kategorii filtrów:

  • kategoria 0przepuszcza od 80% do 100% światła, a więc okulary z takim filtrem nadają się tylko na późne spacery, gdy słońca już prawie nie ma.
  • kategoria 1 – przepuszcza od 43% do 80% światła, czyli nadaje się na bardzo pochmurne dni.
  • kategoria 2 – przepuszcza od 18 do 43% światła, co pozwala na korzystanie z okularów w lekko słoneczne dni tzn. słońce za chmurką.
  • kategoria 3 – przepuszcza od 8% do 18% światła i stanowi to najlepszą ochronę na co dzień. To oznacza, że okulary z tym filtrem najlepiej jest nosić każdego słonecznego dnia.
  • kategoria 4 – przepuszcza od 3% do 8% i nadaje się tylko w miejscach silnie nasłonecznionych takich jak ośnieżone góry.

Polaryzacja

To nieobowiązkowy element, jednak bardzo poprawiający kontrast widzenia podczas słonecznych dni. Świetnie sprawdzi się u osób, które sporo czasu spędzają na zewnątrz lub są kierowcami. Dzięki temu słońce nie powinno nas oślepiać. 

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli zależy Ci na dobrych jakościowo okularach przeciwsłonecznych to zwróć uwagę na miejsce, w jakim dokonujesz zakupu. Nie zaleca się kupowania okularów na bazarach, czy w „sieciówkach”. W tych miejscach jakość oraz oryginalność okularów może być wątpliwa. Najlepiej wybierać certyfikowane salony optyczne, zarówno te stacjonarne, jak i te internetowe. Tego typu miejsca są w stanie przedstawić Ci pełną specyfikację produktu oraz potwierdzić ją certyfikatami. 

Dlaczego warto kupować dobre okulary przeciwsłoneczne online?

Kupując okulary przeciwsłoneczne warto rozważyć zakup w sklepach Internetowych. Zwłaszcza tych specjalizujących się w sprzedaży okularów nie tylko przeciwsłonecznych, ale także korekcyjnych. Tego typu sklepy najczęściej mają odpowiednie certyfikaty oraz wiedzę na temat produktów optycznych. Dzięki temu w opisach produktów znajdziesz wszystkie potrzebne informacje – także specyfikację. Co więcej, w razie pytań możesz zwrócić się do Biura Obsługi Klienta. Takim sklepem jest np. wOkularach.pl.

Jednak to co najbardziej przemawia za kupnem okularów w Internecie to fakt, że ceny są o wiele korzystniejsze niż gdziekolwiek indziej. Do tego dochodzą atrakcyjne promocje i rabaty. U optyka online spotkasz się także z dużo większym wyborem marek okularowych. Dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w tak ogromnym asortymencie. 

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne?

Kupowanie okularów przeciwsłonecznych może być naprawdę proste jeśli zapamiętasz kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim zwróć uwagę na znak „CE”, który potwierdza spełnienie norm unijnych. Dzięki temu zyskasz pewność, że okulary są bezpieczne i prawdopodobnie oryginalne. Kolejnym krokiem jest zorientowanie się jakiej kategorii zastosowano filtr w szkłach. Informacje o nim  znajdziesz na wewnętrznej stronie zausznika. Kategoria będzie zaznaczona cyfrą od 0 do 4. Na zauszniku znajdziesz również informację, czy okulary posiadają polaryzację – napis „polarized”. 

Warto także pamiętać o wrażeniach zbadanych dotykiem. Jeśli trzymając okulary w rękach masz wrażenie, że są one liche, czy źle wykonane to po prostu je odłóż. Zdecyduj się na okulary, które są dobrze spasowane, niektóre elementy nie są zbyt ruchome, a śrubki dobrze dokręcone.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Oczy naszych pociech są dużo bardziej wrażliwe na negatywne bodźce niż oczy dorosłych. Dlatego o młode, rozwijające się oczy należy szczególnie zadbać. W tym celu udaj się do optyka stacjonarnego lub internetowego. Zwracaj uwagę na te same rzeczy co przy wyborze okularów dla dorosłych opisanych wyżej. Zważając na to, że dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz najlepszym wyborem będą okulary z kategorią 3.