Ciekawostki,  Rodzaje okularów

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne dla dzieci

Wszelkie problemy z oczami u dzieci to często pomijany temat. Jeśli jesteś rodzicem i nie bardzo wiesz jak zmierzyć się z tematem wady wzroku u dziecka oraz dobrania okularów ten artykuł Ci w tym pomoże.

Pierwsze symptomy problemów ze wzrokiem

Najważniejsze to obserwować dziecko by w porę zauważyć niepokojące symptomy. Do najczęstszych należy mrużenie oczu. Jeśli dziecko bardzo często mruży oczy lub nawet jedno oko to może to być znak, że czas udać się do okulisty. Niekoniecznie musi to zwiastować wadę wzroku u dziecka, ale jest to jeden z najczęstszych powodów. Również obserwacja oczu dziecka pod kątem zeza jest ważne. Jeśli tylko zauważysz, że dzieje się coś niepokojącego udaj się do specjalisty. 

Najczęstszą wadą wzroku wykrywaną u dzieci jest krótkowzroczność. Właśnie wtedy zazwyczaj objawia się ona mrużeniem oczu. Jeśli nie jesteś pewna, czy to może być krótkowzroczność to zrób krótki test. Jeśli dziecko umie już czytać to napisz coś na kartce, oddal się na kilka metrów i poproś o przeczytanie. Kiedy dziecko będzie wtedy mrużyć oczy oznacza to że może to być właśnie krótkowzroczność. 

Najważniejsza jest jednak kontrola u okulisty. Badania, które wykona specjalista dadzą najlepszy obraz sytuacji.

Okulary korekcyjne dla dzieci

Przy wyborze okularów dla dzieci z pewnością pomoże Ci salon optyczny lub sklepy internetowe. Drugie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze ponieważ ceny często są znacznie niższe niż w salonach. Docenisz zakupy przez Internet w momencie gdy uświadomisz sobie jakie koszty za tym idą. Dziecko wciąż rośnie więc wada może się szybko korygować oraz rozmiar okularków będzie się zmieniać. Wiążą się z tym wydatki by zmieniać okulary dziecku częściej niż u dorosłych. Po za tym w sklepach internetowych jest o wiele większy wybór co pozwoli wybrać ciekawe okulary dla dziecka. 

Pozwalając dziecku wybrać okulary pokażesz mu również, że to nic strasznego. Im bardziej okulary spodobają się dziecku tym chętniej będzie je nosił.

Ray-Ban 1900 3834 | Ray-Ban 1531 3648 | Ray-Ban 1531 3748 | Polaroid D805 HSO

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Ważne jest również by zapewnić dzieciom odpowiednia ochronę w słoneczne dni. Tak jak zakładamy dzieciom kapelusiki i smarujemy kremami z filtrem, tak nie zapomnijmy o okularach przeciwsłonecznych. Lepiej chronić wzrok małych dzieci przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Odpowiednia ochrona może zapobiec niepożądanym skutkom w przyszłości. Pamiętajmy by okulary zawierały odpowiedni filtr UV 400.

Polaroid P0300 6XQ OZ | Polaroid 8036 PJP M9 | Polaroid 8034 807 M9 | Polaroid 8025 B3V MF

Podsumowując ważne jest by obserwować dziecko i w porę reagować. Warto jest również odwiedzać okulistę co jakiś czas by kontrolować stan oczu dziecka. Nie zapominajmy także o okularach przeciwsłonecznych by odpowiednio chronić oczy. Duży wybór okularów dla dzieci i świetne ceny znajdziesz na www.wokularach.pl