Porady

Okulary dla rudych włosów – jak wybrać?

Dobór okularów czasami może przyprawić o zawrót głowy. Mnogość kolorów, wzorów i kształtów sprawia, że trudniej jest nam je wybrać. Jednak możesz sobie pomóc i dobrać oprawki pod kolor swoich włosów. Należysz do grona osób o ognistych rudych włosach? Zobacz jakie okulary dla rudych włosów pasują najbardziej!

Na co zwracać uwagę podczas wyboru okularów?

Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wyboru okularów. Niezależnie jaki masz kolor włosów. Dzięki nim zawęzisz swoje poszukiwania i szybciej dobierzesz wymarzone okulary. Do trzech najważniejszych zasad należą:

  • kształt twarzy – jedna z najważniejszych rzeczy przy doborze okularów. To w zasadzie kształt twarzy w dużej mierze decyduje jakie okulary będą pasować. Dlatego, by szybko dowiedzieć się co będzie do Ciebie pasować kieruj się zasadą przeciwności. Jeśli Twoja twarz jest bardziej kwadratowa to spróbuj z okrągłymi okularami, które złagodzą ostre rysy. Z kolei okrągłe twarze świetnie wyglądają w prostokątnych i geometrycznych kształtach
  • kolor oczu – dzięki odpowiedniej barwie oprawek możesz wydobyć głębie koloru Twoich oczu. Wybierz takie oprawki, by Twoje tęczówki były podkreślone, a nie zamglone. 
  • rysy twarzy – od nich zależy, czy możesz pozwolić sobie na grube oprawki czy cienkie. Zasada jest prosta: łagodne rysy – możesz zdecydować się na grube, masywne oprawki, ostre rysy – postaw na cienkie, np. druciane oprawki.

Okulary dla rudych włosów – kolor

Wiadomo nie od dziś, że nie wszystkie kolory do siebie pasują. Niektóre się po prostu ze sobą „gryzą”. Tak samo jest w przypadku rudego koloru włosów. Nie każdy kolor oprawek będzie pasował do tego odcienia włosów. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy chcesz podkreślić oprawkami swój kolor włosów, czy trochę go zgasić. A może chcesz wydobyć złote połyski na włosach? Odpowiednie dobranie okularów dla rudych w tym przypadku jest bardzo ważne. W przeciwnym razie możesz zbyt mocno „krzyczeć” swoim wizerunkiem. A więc jakie kolory okularów pasują do rudych włosów?

  • Odcienie żółci i złota – szczególnie różne odcienie złota wydobędą skrywany blask z Twoich włosów. Twarz będzie wyglądała na młodszą, a kolor oczu będzie bardziej widoczny. Złoty kolor podkreśla każdy kolor oczu i sprawia, że tęczówki zaczynają błyszczeć. 
  • Łagodna i ostra czerwień – jeśli lubisz bardziej odważne kolory, a masz rude włosy to ten kolor tylko je uwydatni! Twoje włosy będą wydawać się jeszcze bardziej rude. 
  • Klasyczna czerń – kolor można powiedzieć uniwersalny w kwestii okularów. Pasuje w zasadzie większości osób. Możesz być pewna, że czarnymi oprawkami po prostu nie zrobisz krzywdy swojemu wizerunkowi. 
  • Ciemny niebieski i granatowy – może się to wydawać dziwne na pierwszy rzut oka. Jednak zgaszony niebieski lub granatowy pięknie korespondują z rudościami. W takim kolorze oprawek na pewno będziesz wyglądać oryginalnie. 
  • Ciepłe i zimne brązy – jeśli nie zależy Ci na mocnym podkreślaniu koloru Twoich włosów i wolisz zostać w stonowanych barwach to brązy są właśnie dla Ciebie. W zależności od odcienia brązu możesz uzyskać różny efekt. Delikatne podkreślenie koloru włosów, a może całkowite stonowanie rudości?

Okulary dla rudych włosów – wzór

Wybór wzoru zależy tak naprawdę od Twojego samopoczucia w oprawkach. Obecnie na rynku jest już tyle różnych wzorów oprawek, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak osoby o rudych włosach powinny zwrócić szczególnie uwagę na popularny przez ostatnie lata wzór – szylkretowy. Jest to zazwyczaj mix odcieni brązów, pomarańczy i żółci. Takie połączenie barw zapewni Ci ciekawy wygląd, a Twoje rude włosy go polubią. Oczywiście wzór szylkretowy występuje zarówno w ciepłych, jak i zimnych odcieniach także na pewno dobierzesz coś do swojej cery. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także zdobienia oprawek w różnych kolorach. Zwłaszcza w przypadku rudych osób kolor zielony może tutaj zdziałać piękny efekt! 

Czego unikać?

Oczywiście są kolory, które bardzo niekorzystnie będą wyglądać w połączeniu z rudymi włosami. Tymi kolorami są niestety srebrny i biały. Zakładając oprawki w tych kolorach Twoja twarz całkiem „zginie”. Osoba patrząca na Ciebie w głównej mierze będzie widziała płomienne włosy i plamę bieli na twarzy. W miarę możliwości unikaj także różowych i neonowych odcieni. Neony mogą sprawić, że Twój wizerunek stanie się agresywny i bardzo krzykliwy. 

Duży wybór okularów pasujących do rudych włosów znajdziesz na www.wokularach.pl