Rodzaje okularów

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Dobra widoczność podczas kierowania samochodem jest niezwykle ważna. Zwłaszcza w słoneczne dni, gdy słońce mocno nas oślepia. Dlatego warto wtedy mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców wybrać? Na co zwracać uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców – co jest ważne?

Okulary podczas jazdy samochodem mogą okazać się bardzo przydatne. Przede wszystkim zapewnią nam one komfort i zwiększą bezpieczeństwo podczas jazdy. Oślepiające słońce to przecież nic przyjemnego. A więc na co zwracać uwagę? Istotne są tutaj parametry okularów przeciwsłonecznych tj.

  • filtr UV – filtry występują w różnych wartościach, jednak najważniejsze to dopasować je odpowiednio do warunków. Od filtra zależy jak bardzo będzie chronił Twoje oczy. Im wyższy, tym lepsza ochrona. Najlepszym jest filtr UV 400. Wtedy będzie pewność, że Twoje oczy są w pełni chronione.
  • polaryzacja – bardzo przydatna w okularach dla kierowców. Polaryzacja ma za zadanie odbijać wszelkie blaski oraz refleksy przez co słońce, czy światła nie będą nas razić. Również wszelkie odbicia światła, np. od asfaltu, szyb, czy lusterek nie będą Cię drażnić. Co więcej widziane kolory przez okulary z polaryzacją są bardziej nasycone. 
  • wielkość – ma to znaczenie ponieważ im większe szkła w okularach tym lepiej chronione są oczy i cała ich okolica. Najlepiej, by okulary choć trochę nachodziły na boki twarzy. 
  • kolor szkieł – niekoniecznie ciemniejsze znaczy lepsze w przypadku okularów dla kierowcy. Najlepiej wybrać okulary o 3 stopniu przyciemnienia, czyli w kolorze miodowym, bądź odcieniach brązu. Takie okulary nie przyciemną Ci za bardzo obrazu.

Postaw na okulary dobrej jakości

Jeśli często jeździsz samochodem lub jesteś zawodowym kierowcą, to zainwestuj w dobre okulary. W końcu jest to rzecz, którą będziesz używać bardzo często. Zamiast wydawać co chwile pieniądze na nowe okulary wybierz jedne, porządne, które posłużą Ci długi czas. Zwróć uwagę szczególnie na materiał z jakiego zostały wykonane. Najlepiej sprawdzi się tworzywo sztuczne, metal lub zyskujące popularność drewno. Tak samo w przypadku szkieł postaw na jakość, a nie na najtańszy plastik. W końcu chodzi tu o ochronę Twoich oczu. Decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem udaj się do optyka lub zajrzyj do sklepu internetowego. Zwłaszcza w specjalistycznych sklepach internetowych otrzymasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące okularów. Co więcej ceny miło Cię zaskoczą. Zazwyczaj okulary w Internecie są o wiele tańsze niż stacjonarnie. 

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców – jak o nie dbać?

Kiedy kupisz już swoje wymarzone okulary nie zapomnij o nie dbać. Jeśli nauczysz się kilku zasad to okulary posłużą Ci jeszcze dłużej. Przede wszystkim nie zostawiaj okularów w samochodzie na pełnym słońcu, np. na pulpicie. W ten sposób soczewki okularów po jakimś czasie mogą się uszkodzić. Staraj się nosić okulary w futerale. Tym sposobem unikniesz niepotrzebnych rys i przetarć. No i najważniejsze, nie zapominaj ich czyścić. Najlepiej to robić ściereczką do okularów z mikrofibry. Jeśli zdarzy Ci się mocniej zabrudzić okulary to umyj je delikatnie pod wodą. Duży wybór okularów z filtrem i polaryzacją dostaniesz na www.wokularach.pl