Ciekawostki,  Porady

Jakie są objawy złego dobrania okularów?

Zaczynasz swoją przygodę z okularami, ale czujesz, że podczas ich noszenia coś jest nie tak? Odczuwasz bóle głowy, widzisz gorzej, Twoje oczy łzawią i bolą? To może być oznaka złego dobrania okularów do Twojej wady wzroku.

Objawy złego dobrania okularów

Kiedy zaczynasz nosić okulary musisz dać swoim oczom czas, by się przyzwyczaiły do szkieł. Na początku noszenia okularów może pojawić się lekki dyskomfort i jest to naturalne. Oczy i mózg muszą przywyknąć do okularów na Twoim nosie. Jeśli jednak objawy nie ustępują przez kilka tygodni to znak, że okulary prawdopodobnie są źle dobrane do Twojej wady wzroku. Do typowych objawów złego dobrania okularów należą:

  • Bóle głowy
  • Łzawienie i ból oczu
  • Nieostry i zamazany obraz
  • Nadmierne mruganie
  • Mdłości

Tych objawów nie należy bagatelizować ponieważ mogą one doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. zapalenie spojówek, migrena, czy pogorszenie wzroku. Przecież po to nosimy okulary żeby poprawić swój wzrok, a nie go jeszcze pogorszyć. Dlatego po okulary należy zgłosić się do optyka, a nie decydować się na zakup okularów w aptece, czy drogerii. Dlaczego? Dlatego, że sami nie jesteśmy w stanie dobrać okularów idealnie i indywidualnie do naszych potrzeb. Do tego potrzebne są urządzenia, które znajdują się w gabinetach. Dobierając samodzielne okulary narażamy się na poważne ryzyko negatywnych konsekwencji w tym ryzyko ślepoty, czy zeza. By uniknąć problemów z okularami ważnym momentem jest samo badanie wzroku – podczas badania należy zgłaszać wszystkie uwagi i zastrzeżenia osobie badającej. Pomoże to dobrać odpowiednie parametry.

Co należy zrobić?

Najlepiej zadzwonić lub udać się do specjalisty i poprosić o ponowne badanie i wymianę szkieł. Jeśli jednak wymiana nie będzie możliwa to konieczne będzie zakupienie nowych szkieł. Pamiętaj, że to chodzi o Twój wzrok dlatego nie warto męczyć się w źle dobranych okularach, mając na uwadze własne zdrowie oraz komfort..

Kolejne szkła wiążą się niestety z kosztami jednak istnieją sposoby by trochę zaoszczędzić i złapać fajną okazję. Kiedy udasz się na ponowne badanie wzroku, możesz na zamówić okulary wraz z korekcją podając parametry z otrzymanej recepty – online. W sklepach internetowych często okulary z korekcją wychodzą taniej przez liczne rabaty i promocje niż w salonie optycznym. Dodatkowo w Internecie jest zdecydowanie większy wybór oprawek niż w salonach optycznych. Takim sklepem internetowym jest między innymi www.wokularach.pl. Jeśli po kilku tygodniach noszenia okularów czujesz, że okulary nie są dla Ciebie, ale wciąż chcesz dbać o swój wzrok to wybierz soczewki kontaktowe. To wygodny sposób na niwelowanie wad wzroku, a przy okazji soczewki nie zmieniają nic w Twoim wyglądzie. Soczewki kontaktowe kupisz między innymi w sklepie www.bezokularow.pl.

Możliwość komentowania Jakie są objawy złego dobrania okularów? została wyłączona