Porady

Sposoby na parujące okulary

Jeśli nosisz okulary to na pewno świetnie znasz problem parujących szkieł. Za każdym razem gdy wchodzisz z dworu do ciepłego pomieszczenia, czy podczas noszenia maseczki okulary parują. Jest to uciążliwy problem, ale na całe szczęście są na to sposoby! Poznaj metody na parujące okulary.

Istnieje kilka sposobów by pozbyć się denerwującego problemu. Są to zarówno domowe sposoby, jak i profesjonalne. Z pewnością te metody przywrócą Ci komfort i pozwolą zapomnieć o uciążliwym problemie.

Profesjonalne metody

Poniżej znajdziesz 4 sprawdzone i konkretne rozwiązania dla zaparowanych okularów. Warto zastosować któryś z nich by ułatwić sobie funkcjonowanie na co dzień.

  1. Specjalne szkła – obecnie decydując się na okulary możesz zorientować się w szkłach ze specjalnymi powłokami. Do tych powłok należy , np. powłoka hydrofobowa oraz oleofobowa. Dzięki nim para przez bardzo długi czas nie będzie nachodzić na szkła. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami przy kupnie okularów jednak w zamian otrzymasz komfort i wygodę.
  2. Sprawdź, czy dobrze nosisz okulary – pamiętaj, że okulary mogą parować częściej gdy Twoje okulary są źle dopasowane do Twojej twarzy. Noski i zauszniki muszą być dobrze wyregulowane, a odległość między okularami, a twarzą odpowiednia. Jeśli nie wiesz, czy Twoje okulary są dobrze dopasowane to przy najbliższej kontroli u specjalisty skonsultuj to.
  3. Zastosuj preparaty – na rynku obecnie istnieją specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji szkieł w okularach. Są to zarówno spraye jak i nawilżane chusteczki itd. Dzięki tym preparatom nie tylko zadbasz o czystość szkieł (smugi, zabrudzenia), ale również uodpornisz je na parowanie. Wystarczy czyścić okulary raz na 2/3 dni.
  4. Zrezygnuj z okularów – do okularów świetną alternatywą są soczewki kontaktowe. One również pozwolą Ci korygować wadę wzroku, a nie przysporzą Ci problemów z parą. Nosząc soczewki kontaktowe możesz zapomnieć o jakichkolwiek problemach, które fundują Ci okulary.

Domowe sposoby na parujące okulary

Istnieją również domowe sposoby na zaparowane okulary. Te metody dadzą Ci z pewnością szybki efekt, ale nie na długo. Jednak warto ich spróbować by choć przez chwilę się nie denerwować.

  • Mydło – wybierz mydło w płynie lub płyn do naczyń i umyj szkła w okularach. Następnie zostaw któryś z tych preparatów na powierzchni okularów aż do wyschnięcia. Na koniec wypoleruj je miękką szmatką. Jest to jeden z najlepszych domowych sposobów.
  • Pianka do golenia – tutaj tak samo jak w przypadku mydła umyj szkła, a później wypoleruj miękką szmatką.
  • Gliceryna – ten produkt znajdziesz m.in. w aptece. Jedyne co musisz zrobić to nanieść glicerynę na szkła jedną szmatką, a drugą po chwili wypolerować. Tak długo jak tylko gliceryna będzie się utrzymywać na szkłach nie będą one parować.
  • Zmiana maseczki – jeśli nosisz zwykłą jednorazową maseczkę zamień ją na taką z drucikiem, który można dogiąć odpowiednio do kształtu naszej twarzy.

Preparaty do pielęgnacji szkieł okularowych znajdziesz na www.wokularach.pl