Trendy

Modne okulary 2022 – jakie wybrać?

Chcesz kupić modne okulary? W 2022 roku dominują na tyle różne modele, że jesteśmy pewni, iż znajdziesz produkt dopasowany do Ciebie – do Twojej urody i stylu bycia. Przejrzyj modne oprawki okularów przeznaczone dla mężczyzn oraz dla kobiet, jeszcze zanim wyruszysz na zakupy. Poczuj się atrakcyjnie każdego dnia i pokaż, że jesteś na czasie.

modne okulary 2022

Modne okulary damskie 2022

Wada wzroku to żadne ograniczenie! Od wielu lat okulary korekcyjne są ważną częścią stylizacji i wyglądu danej osoby. W końcu każdego roku powstają trendy okularowe, abyś mogła poczuć się modnie i wyglądać zjawiskowo, nosząc okulary, w których czujesz się komfortowo. Przekonaj się zatem, jakie są dziś modne okulary korekcyjne 2022.

Kocie kształty – modne oprawki damskie

To już kolejny rok, kiedy kobiety z chęcią decydują się zakupić okulary korekcyjne w kształcie kocich oczu. Gdy po latach pojawiły się w sklepach, szybko okazało się, że kobiety nadal je uwielbiają. Na czym polega ich fenomen? Po pierwsze zawsze będziesz wyglądała w nich niezwykle kobieco, stylowo, ale też odrobinę elegancko. Dzięki temu, gdy zdecydujesz się zakupić takie okulary, to będziesz mogła dopasować je do każdej stylizacji – do sukni balowej, dresu, szortów i T-shirtu, czy też do garnituru. Najważniejsze jest to, aby wybrać kolor oprawek dopasowany do koloru Twojej cery oraz do barwy tęczówek. Dzięki temu wybierzesz nie tylko modne oprawki, ale też okulary, podkreślające Twoją urodę.

Duże okulary

Chcesz optycznie pomniejszyć swoją głowę, czy twarz? W takim razie te modne oprawki damskie są stworzone dla Ciebie. Ponownie do łask wracają duże oprawki i szkła okularowe. Już nie chodzi o minimalizm, a o to, aby okulary były widoczne i stały się częścią Twojej osobowości i Twojego stylu.

Zresztą warto dodać, że duże okulary, to przecież też duże szkła korekcyjne, a co za tym idzie, gdy wybierzesz właśnie takie modele, zyskasz jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, czyli większy obszar do patrzenia. Jeśli wcześniej nosiłaś okulary z mniejszymi szkłami, to na pewno docenisz większe okulary.

Modne okulary geometryczne

Kolejnym trendem są oczywiście okulary geometryczne. Dlaczego to takie oczywiste? Bo stopniowo coraz więcej pań już od lat decydowało się wybrać je, zamiast standardowych modeli owalnych, czy okrągłych. Dziś już wiadomo oficjalnie, że geometryczne oprawki to nie tylko chwilowy kaprys, a trend, który ma coraz większe grono zwolenniczek.

Wiesz, dlaczego jeszcze okulary geometryczne stały się trendy? Te modne oprawki damskie 2022 świetnie odwracają uwagę od wielu mankamentów, np. większego nosa, twarzy, czy głowy. Ponadto są w stanie skuteczniej pokazać, co tak naprawdę Ci w duszy gra.

Lenonki

Ostatnim już trendem wśród damskich okularów korekcyjnych są lenonki. Po latach wróciły do łask, jednak w nieco innej formie. Szczególnie popularne są lenonki w oprawkach z tworzywa sztucznego, które mają nieco grubsze oprawki w rozmaitych kolorach, czy nawet wzorach. Jak widzisz, w 2022 roku ważne jest to, aby nie tylko dobrze wyglądać i czuć się wygodnie, ale też przy tym wszystkim nawet poprzez okulary pokazać swój charakter i oryginalny styl bycia.

Najlepiej w lenonkach wyglądają panie, które mają owalną twarz oraz prostokątną, czy trójkątną.

Modne okulary męskie

Przedstawiliśmy już modne oprawki damskie, teraz czas na trendy u panów. Oczywiście również można znaleźć takie modele, które są chętniej noszone niż inne w 2022 roku. Z roku na rok panowie zauważają, że mają znacznie większy wybór niż proste okulary z metalowymi, czy czarnymi oprawkami. Przekonaj się zatem, jak wyglądają modne oprawki męskie.

Prostokątne oprawki

Jeśli chodzi o konkretny kształt, to zdecydowanie najmodniejszą opcją wśród panów są prostokątne modele. Szczególnie popularne są tzw. wayfarer, które mają często odrobinę zaokrąglone boki. Dzięki temu doskonale pasują zarówno do mężczyzn, mających bardziej podłużną twarz, jak i ostro zarysowaną szczękę czy też okrągłą buzię. Kolor oprawek warto dopasować do swojej urody, szczególnie do barwy tęczówek i koloru włosów.

Kolorowe i grube oprawki

Tak naprawdę niezależnie od tego, jakie modne okulary korekcyjne 2022 wybierzesz, kluczowe jest to, aby miały grubsze oprawki. Dzięki nim będziesz wyglądał nie tylko modnie, ale też stylowo. Wybierz tego typu okulary w soczystych i energetycznych kolorach lub wzorach i pokaż swój charakter.

Nie wiesz, na jaki kolor szczególnie warto postawić w 2022 roku? A co powiesz na modele niebieskie, przeźroczyste czy w paski? Opcji jest znacznie więcej, po prostu musisz otworzyć się na nowe odcienie oprawek okularowych.

Postaw na retro – trendy okulary

Jakie są jeszcze modne okulary 2022 dla mężczyzn? To modele retro w odświeżonym wydaniu. W szczególności chodzi tutaj o awiatorki oraz lenonki. Oba kształty mają obecnie drugie życie i wpisują się w dzisiejsze trendy. Okulary tego typu powinny być wykonane z tworzywa sztucznego i najlepiej też, aby były przeźroczyste. Właśnie tak prezentują się modne oprawki okularów, które tak chętnie noszą mężczyźni w 2022 roku.

Już teraz sprawdź, które okulary korekcyjne modne odpowiadają najbardziej Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że moda dodaje prestiżu i podnosi samoocenę, ale zawsze najważniejsze jest to, abyś wybrać okulary, skutecznie korygujące Twoją wadę, wyróżniające się wygodą oraz dopasowaniem do Twojej urody.

Szukasz najmodniejszych okularów? Zajrzyj do wOkularach.pl!

Możliwość komentowania Modne okulary 2022 – jakie wybrać? została wyłączona