Porady,  Rodzaje okularów

Okulary progresywne – co warto wiedzieć

Okulary progresywne przeznaczone są dla osób cierpiących na prezbiopię, czyli potocznie mówiąc starowzroczność. Zapewniają maksymalną wygodę dla osób z tą wadą wzroku. Co jeszcze oferują okulary progresywne i ile kosztują?

Okulary progresywne – co to, dla kogo?

Okulary progresywne różnią się od innych okularów przede wszystkim szkłami/soczewkami okularowymi. Spełniają one dwie funkcje – płynne patrzenie poprzez górną i dolną część szkieł. Co to dokładnie znaczy? Patrząc przez górną część okulary zapewniają dobre widzenie do dali, a patrząc przez dolną część do bliży. Dlatego mówi się że okulary progresywne spełniają funkcję dwóch par okularów. Jeśli martwisz się że będziesz odczuwać to przejście to nie masz się czego obawiać. Twój wzrok przyzwyczai się. Szkła progresywne zostały stworzone z myślą o osobach, których oczy mają problem z zachowaniem ostrości na różnych odległościach. Ta dolegliwość to właśnie prezbiopia. Wymieniona wada wzroku dotyka szczególnie osoby po 40 roku życia. Dlatego okulary progresywne to ułatwienie ponieważ takie osoby nie muszą nosić osobnych okularów, np. do czytania, a innych do jazdy samochodem.

Zalety okularów progresywnych

Prócz najważniejszej zalety, czyli dwie pary okularów w jednym, okulary progresywne mają jeszcze wiele pozytywów, które sam zauważysz. Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy wybrać okulary progresywne to poznaj jeszcze dwie ważne zalety.

  • Komfort – okulary zapewniają wygodę w życiu codziennym ponieważ nosząc cały czas jedne okulary na nosie zastępujesz tym sposobem kilka par okularów korekcyjnych. Poza tym wielofunkcyjne szkła naprawdę ułatwiają widzenie i wciąż korygują wady. Nie musisz się martwić, że będziesz zauważać przejścia na szkłach, bo Twój wzrok bardzo szybko się zaadaptuje, a przejście jest płynne w przeciwieństwie np. do szkieł dwuogniskowych.
  • Dwa w jednym – nosząc jedne okulary masz równocześnie szkła do bliży i do dali. Dlatego nie ma różnicy czy prowadzisz samochód, czy oglądasz telewizję, bo te okulary zapewniają Ci dobre widzenie w każdych warunkach.

Czy okulary progresywne są zdrowe?

Bez względu na to jakie okulary wybierzesz muszą być idealnie dopasowane do Twojej wady. Dlatego tak ważne jest szczegółowe badanie wzroku u specjalisty. Po założeniu okularów i ich użytkowaniu od razu poczujesz komfort i znikną Twoje problemy z nieostrym widzeniem. Dbając o odpowiednie i dobrej jakości szkła każde okulary będą zdrowe.

Jaka jest cena okularów progresywnych?

Decydując się na okulary progresywne musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, które składają się na cenę. Po pierwsze same oprawki. Jeśli nie zależy Ci na znanych markach to ceny dobrych jakościowo oprawek zaczynają się od 100zł i zazwyczaj kończą się na 400zł. Jednak kiedy stawiasz na znaną markę, np. Ray-Ban, Prada, czy Armani to ceny najczęściej zaczynają się od 400zł, a kończą w okolicach tysiąca. Po drugie szkła. Tu również decyzja należy do Ciebie. Szkła progresywne mogą mieć różne strefy widzenia, im większa strefa (tzw. im szerszy kanał), tym ich cena jest wyższa , ale też komfort patrzenia jest zdecydowanie lepszy. Wtedy same szkła mogą kosztować nawet tysiąc złotych i więcej. Po trzecie salon optyczny. W każdym salonie ceny okularów progresywnych się różnią, dlatego również od Ciebie zależy do jakiego salonu się udasz.
Jeśli okulary progresywne wydają Ci się piękną wizją, ale masz opory by wydać tyle na okulary to możesz sprawdzić oferty w sklepach internetowych. Swojego rodzaju salony optyczne online oferują o wiele tańsze oprawki oraz szeroki wybór szkieł. To pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Takim sklepem oferującym okulary w świetnej cenie jest www.wokularach.pl