Rodzaje okularów,  Trendy

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn

Wybór okularów przeciwsłonecznych przez mężczyzn zazwyczaj jest prostszy niż u kobiet. Mężczyźni stawiają na stonowane kolory i klasyczne modele. Jednak co raz więcej z nich decyduje się na nieco bardziej odważne kolory, czy kształty.

Okulary przeciwsłoneczne stały się przede wszystkim modnym dodatkiem do różnych stylizacji. Niejednokrotnie są świetnym dopełnieniem lub podkreśleniem naszego charakteru i stylu. Ważne jest jednak by nie zapominać również o pierwotnym przeznaczeniu okularów przeciwsłonecznych. Decydując się na okulary zwracajmy uwagę na odpowiedni filtr – UV 400, który skutecznie ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dla panów na pewno ważną rzeczą powinna być polaryzacja w okularach. Dzięki temu, np. podczas jazdy samochodem w słoneczne dni oczy nie będą się męczyć, a promienie i światła nie będą oślepiać. Poniżej znajdziesz przegląd modnych okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn.

Klasyka zawsze w modzie

Duża część mężczyzn decyduje się na klasyczny prostokątny kształt okularów. Dlaczego tak się dzieje? Modele prostokątne pasują do prawie każdego kształtu twarzy oraz poprzez swoje „kanty” wyostrzają jej rysy. Można stwierdzić, że jest to jeden z uniwersalnych i ponadczasowych modeli . Po wybraniu tego kształtu mężczyznom pozostaje wybrać zaledwie kolor. Okulary tego typu występują we wszystkich odcieniach i barwach. Jednak najczęściej wybierane są czarne, brązowe, granatowe i szare. Te kolory pasują tak naprawdę do każdej stylizacji. Duży wybór okularów prostokątnych ma marka Ray-Ban i jej słynne modele „Wayfarer” i „Justin” oraz Emporio Armani.


Ray-Ban 4165 622/55 Justin | Emporio Armani 4058 5474/87 | Emporio Armani 4033 5230/87 | Ray-Ban 4165 622/T3 Justin

Niezawodne Aviatory

Model „Aviator” zna już chyba każdy. Również pasuje do większości kształtów twarzy i jest chętnie wybieranym modelem zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. W tym przypadku ilość kolorów samych szkieł potrafi przyprawić o zawrót głowy. Od soczewek z gradientem przez lustrzanki po półtransparentne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ten model jest idealny dla mężczyzn, którzy szukają czegoś więcej niż zwykłe okulary przeciwsłoneczne! Aviatory mogą być stylowym dodatkiem na każdą okazję.


Ray-Ban 3025 029/30 Aviator | Ray-Ban 3025 001/58 Aviator | Senja 17019M C11 | Senja 17019M C15

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne nie tylko dla kobiet

Niewiele mężczyzn decyduje się na okrągłe okulary przeciwsłoneczne. A to błąd! Przecież popularne „lenonki” zapoczątkował właśnie mężczyzna. Na takie okulary może się skusić każdy kto ma prostokątny lub kwadratowy kształt twarzy. Okrągłe okulary wtedy złagodzą mocne rysy twarzy i silnie widoczne kości żuchwy. Ten model może dodać smaku zwykłej codziennej stylizacji, jak również podkreślić bardziej okazyjny ubiór. 
Duży wybór okularów męskich znajdziesz na www.wokularach.pl


Ray-Ban 4171 6471/80 Erika | Senja 32001 C8 | Senja 322 C01 | Polaroid 2052 PJP M9