Ciekawostki,  Porady

Najlepsze soczewki kontaktowe dla osób pracujących w biurach

Pracujesz w biurze codziennie wiele godzin dziennie i odczuwasz suchość oraz pieczenie oczu? Często po pracy boli Cię głowa? Być może są to objawy cyfrowego zmęczenia oczu. Zobacz jakie soczewki do biura wybrać, by uniknąć problemu.

Cyfrowe zmęczenie wzroku, co to jest?

Cyfrowe zmęczenie wzroku to dyskomfort oczu odczuwalny, gdy patrzysz z bliskiej odległości na monitory urządzeń cyfrowych takich jak komputer, tablet, smartfon, czy telewizor przez dwie lub więcej godzin. Do najczęstszych objawów należą: bóle głowy, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, suchość i pieczenie oczu, swędzenie oczu, a także ból szyi, ramion i pleców oraz zaburzenia snu.

Co jest ważne przy wyborze – soczewki do biura?

Soczewki przeznaczone do pracy z ekranami, czy to komputera, telefonu, czy telewizora muszą posiadać dobre nawilżenie. Wtedy oczy są utrzymują stałe nawilżenie, co sprawia, że zminimalizujesz ryzyko wystąpienia cyfrowego zmęczenia oczu. Przy wyborze soczewek kontaktowych do biura należy również zwrócić uwagę na uwodnienie oraz dobrać odpowiednio soczewki pod naszą wadę wzroku. Jeśli wady wzroku nie posiadamy, istnieją również soczewki 0,00.

Jakie soczewki do biura wybrać?

Z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe firmy EyeLove Digital, które są specjalnie stworzone na potrzeby pracy z ekranami. Soczewki te posiadają wiele asferycznych krzywizn nałożonych na przednią powierzchnię soczewki co powoduje koncentrację mocy na środkowy obszar. W rezultacie jest to komfortowe dla naszych oczu. Po za tym soczewki są silikonowo-hydrożelowe, co oznacza komfort noszenia. Dodatkowo soczewki kontaktowe EyeLove posiadają wysoką tlenoprzepuszczalność co przekłada się na zdrowie naszych oczu. Soczewki są miesięczne, całodobowe, czyli nie musisz ich ściągać na noc lub do drzemki. 

Dzięki soczewkom EyeLove Digital zminimalizujesz zmęczenie cyfrowe wzroku oraz ochronisz swoje oczy przed szkodliwymi promieniami płynącymi z ekranów. Dla kogo głównie przeznaczone są soczewki EyeLove Digital ? Szczególnie dla osób, które pracują przed ekranami przez wiele godzin, dla osób, które mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek lub chcą się zdrzemnąć nie ścigając soczewek, dla osób, których praca zmusza do doskonałej ostrości widzenia.

Soczewki do biura znajdziesz na bezokularow.pl