Ciekawostki,  Porady

Jak wykonać makijaż do okularów?

Nosisz na co dzień okulary i nie wiesz jak się dobrze umalować by to wszystko współgrało? Nie masz pojęcia co podkreślić? Żaden problem! Przedstawiamy sprawdzone sposoby i triki na udany makijaż do okularów.

Najważniejsza podczas makijażu do okularów jest wada wzroku. Jest to logiczne ponieważ, chodzi głównie o szkła w okularach, które w zależności od wady zmieniają efekt i wygląd oczu.

Makijaż oczu w zależności od wady

Jeśli nosisz tzw. plusy, to na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę, że te szkła powiększają oczy. Dlatego postaw na delikatny makijaż, który dodatkowo nie powiększy mocno Twoich oczu. Idealnie sprawdzą się tu cienie w kolorach ziemi – beże, brązy oraz delikatnie odcienie różu. By trochę optycznie zmniejszyć oko, ale nadal je podkreślić możesz użyć kredki na dolną powiekę lub zrobić kreski na górnej powiece. 

Jeśli nosisz tzw. minusy, to wiesz, że te okulary pomniejszają oczy. Dlatego śmiało możesz powiększać oczy makijażem by wyglądały dobrze. Na dolną linie wodną możesz nałożyć beżową lub białą kredkę by optycznie powiększyć oczy. Dodatkowo nałóż odrobine rozświetlacza na łuk brwiowy oraz ciemniejszy cień w załamanie powieki.

5 kroków do udanego makijażu

Dzięki pięciu krokom nauczysz się robić doskonały makijaż, który będzie pasował do Twoich okularów. Wyrabiając w sobie te nawyki zawsze będziesz świetnie wyglądać!

  1. Po pierwsze staraj się wybierać wodoodporne kosmetyki. W okresie jesienno-zimowym często łzawimy gdy jesteśmy na dworze i to sprawia, że makijaż się rozmazuje. Tak samo jest w przypadku gdy nosimy maseczkę lub przebywamy w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgotność i para wodna. Żadna kobieta nie lubi tzw. „oczu pandy” dlatego kosmetyki wodoodporne sprawdzą się tutaj znakomicie. 
  2. Zaczynając od samego początku.. najpierw nałóż bazę pod podkład lub dobry krem nawilżający, a następnie cienką warstwę podkładu. Do dobrze nawilżonej skóry podkład lepiej się przyklei i nie będzie się tak szybko ścierał. Podczas gdy okulary opierają się na nosie i często też na policzkach powstają nieestetyczne wytarte plamy w podkładzie. 
  3. Okulary bardzo często potrafią uwydatnić nasze atuty, np. kości policzkowe, czy rysy twarzy. Dlatego dobrym pomysłem będzie konturowanie twarzy brązerem, rozświetlaczem i różem. Podkreśl swoje kości policzkowe i ich szczyty oraz zarumień swoje policzki. Efekt może Cię naprawdę zaskoczyć!
  4. W całym makijażu nie zapominaj o brwiach! Przez to ze okulary kończą się nieco poniżej Twoich brwi ważne jest by były one widoczne. Jeśli z natury masz gęste i ciemne brwi, wystarczy, że je wyczeszesz i utrwalisz pożądany kształt, np. woskiem lub bezbarwną pomadą. Jeśli jednak Twoje brwi są jasne i średnio gęste podkreśl je kredką, cieniem lub pomadą. Pamiętaj, że mówi się o brwiach jako o ramie twarzy, która nadaje Tobie charakteru.
  5.  Zachowaj równowagę. Robiąc makijaż dostosuj go do okularów, ich szkieł, koloru oprawki i kształtu. Zachowanie równowagi pozwoli Ci na naturalny, nie zaburzony wygląd. Jeśli Twoje okulary mają grube oprawki lub odważny kolor to postaw na delikatniejszy makijaż. 

Najważniejsze to zapamiętać zasadę, że do „minusów” możemy optycznie powiększać oczy, a do „plusów” lepiej postawić na delikatniejszy makijaż oczu. Z kolei do okularów przeciwsłonecznych postaw na wyraziste usta. W połączeniu z modnymi okularami stworzą znakomity duet.

Świetny wybór różnego rodzaju okularów znajdziesz na www.wokularach.pl

Jeśli chcesz czasem odskoczni od okularów lub chcesz zaszaleć na imprezie bez okularów to wybierz soczewki kontaktowe, które znajdziesz na stronie www.bezokularow.pl